Mathias ja Jorgen esitlevad:           Õpi tähestikku Mõtteainega ehk Mida peaksid teadma “sajandi poksimatšist”

Blogi

Kommenteeri
Mathias ja Jorgen esitlevad: Õpi tähestikku Mõtteainega ehk Mida peaksid teadma “sajandi poksimatšist” on Mõtteaine taskuhäälingu eriepisood 26.08.2017 toimuva Conor Mcgregori ja Floyd Mayweatheri vahelise poksimatši puhul.

Kümne minutiline erisaade annab eesti tähestikus sulle ülevaate põnevatest, matšiga seonduvatest faktidest.

Aldo (Jose) ja Alvarez (Eddie) - McGregori poolt nokauteeritud UFC tšempionid.

Brendan Schaub - endine UFC võitleja, praegune raadiohääl, McGregori võitu uskuv ja religioosselt kuulutav, õigustav ja levitav fänn.

(C)onor McGregor - erakordne mees, erakordne võitleja, laupäeva öö vastu pühapäeva näitab, kas ka Kõige Erakordsem Võitleja Eales! (Jah, C on siin ainus võõrtäht)

Dana White - UFC tegevjuht, kogukas kiilas mees, kes kogu hingest matši promob.

Englas - Tartu parim võitlusspordiklubi, kus saab ka MMAd õppida: tule, ole järgmine Conor. :)

Floyd Mayweather - seni kaotuseta (49 võitu) püsinud poksija, tahab nüüd võiduga ületada legendaarset ROCKY Marciano võitudenumbrit!

Great White Hype - vahva poksifilm, millega tuuakse praeguse päriseluga mitmeid paralleele.

Haskeldama (uudissõna): selles on mõlemad matši osapooled tõelised meistrid: oma vastasseisuga on nad endale välja sebinud vastavalt Mayweather umbes 350 miljonit USA Dollarit ning McGregor umbes 110 miljonit USA Dollarit.                                     (Kudos Tigran! https://www.youtube.com/watch?v=ZliGgGUz9CE)

Iirlased on terve rahvus McGregori selja taga!

John Kavanagh on McGregori tiimi peatreener. Muhe tüüp, kes on kirjutanud hea spordiraamatu “Win Or Learn.”

Koefitsendid Kihlvekontorites on uskumatud arvestades meeste poksikogemuse vahet! (Floydi võidu tõenäosust hinnati alguses 95% (-2250) nüüd on see ca 80% (-400); Conori võitu alguses ca 10% (+950), nüüd 25% (+300). See tähendab, et Conori võimalusi hinnatakse suuremaks kui KAHEKSAL viimasest kümnest poksijast, kellega Floyd poksinud).

Lightweight ehk kergekaal (70.1 kg / 155 naela) on MMA kaalukategooria, milles Conor on hetkel UFC tšempion. Ning ei, ta ei ole seda tiitlit veel kordagi kaitsnud. Floyd seevastu on kogu oma karjääri võistelnud kergemana kui nüüdse poksimatši kaalukategooria 154 naela.

Money on Mayweatheri hüüdnimi, ta on üks enim sportlasena raha teeninud inimesi üldse, kogutulu peale seda matši ületab üks Miljard dollarit. Sellegipoolest on tal tõsised  probleemid Maksuametiga. :)

Notorious on McGregori hüüdnimi, mees on tuntud oma “suurem kui elu” avaliku kuvandi poolest, soovitada võib ka sama nime kandvat Conori võitlustähelendu analüüsivat raamatut. Null kaotust on selles matšis mõlemal mehel, siiski Null profipoksi matši on MMA sportlane McGregor pidanud enne seda lahingut.

Owen Roddy on McGregori vana sõber ja peamine püstivõitlustreener. Vaikne ja intelligentne taustajõud, kellel on kindlasti selleks matšiks kõik hästi läbi mõeldud.

Paulie Malignaggi - McGregori ühekordne treeningpartner, kellega läksid suhted hapuks. Nüüd skandaalne McGregori siunaja, kes ilmselt noolib Conori järgmises poksimatšis osaline olemist.

Raunde on matšis 12, pikkuseks 3 minutit. Conor on seni harjunud 3x5 ja 5x5 formaadiga.

Straight Blast Gym on McGregori koduorganisatsioon, millele on mees raevukalt lojaalne. Eestis on otsesed sidemed SBGga 3D Treeningul ja Englasel. Showtime on telekompanii, mis vahendab matši. Sotsiaalmeedia sisuliselt tegi selle matši - Conor ja Floyd lihtsalt märkasid, et iga kord kui nad postitasid üksteise teemalist suvalist jura, siis kohe läks internet natuke hulluks. Ka Sinu laigil on osa selles, et see tsirkus nüüd laupäeval kulmineerub.

Šafott e. tapalava on koht, kuhu Conori arvavad sattuvat poksientusiastid. (BOOM! Sa saad seda nüüd Scrabblet mängides kasutada!)

Zuffa, itaalia keeles “võitlus” on firma, mis omab UFCd ja mis teenib selle matši pealt ca 40 miljonit USD. Hetkel kuulub Zuffa investeeringugrupile WME-IMG, mis ostis selle eelmisel aastal nelja miljardi dollari eest. Kas peale seda matši saab alguse ka Zuffa Boxing, on veel vaid spekulatsioon.

Žeste selle kohta kui mõttetuks vastaseks Floyd Conorit hindab on ta teinud väga mitmeid. Näiteks lubas ta terve võitlusnädala igal õhtul striptiisiklubides pidutseda.

TMT e. The Money Team on Floydi isiklik kaubamärk, riidebränd ja poksijate meeskond.

Ultimate Fighting Championship on maailma juhtiv sportliku vabavõitluse (MMA) liiga. Conor on oma staaristaatuse saavutanud just seal võideldes.

Viaplay Sport on sellel nädalavahetusel eestlase parim sõber, sest matši saab vaadata vähem kui kümne euro eest! See on ülisoodne võrreldes USAs nõutava saja dollari või näiteks Soomes nõutava kuuekümne euroga ning isegi Iirimaal vajaliku 24.95ga.

Õudne ebasportlik eelmäng sellele matšile saab õnneks varsti läbi! Mõttetut punnitatud vastastikkust sõimamist ja selgelt kokkumängitud tsirkust on olnud selgelt liiga palju - kahjuks on see kõik täitnud oma eesmärki hästi.

Äkki, äkki, äkki on Conoril siiski võimalus! Kõigel tundmatul ja teadmatul selle matši võlu sõidabki - äkki ta tabab tugeva löögiga! Äkki Floyd ei võtagi seda matši piisavalt tõsiselt! Äkki on Conori püstivõitluse baasoskused ikkagi Floydi jaoks ootamatud ja samas nii head, et ta ongi sel õhtul parem poksija?

Öösel, isegi varajasel hommikul vastu pühapäeva on see üritus eestlase jaoks tegelikult. Kell 4 hommikul peaks algama teleülekanne ürituse põhikaardiga ning peamatši sissejuhatust võib oodata kella kuue paiku.

Üllatus, kõigi aegade spordiüllatus oleks Conor McGregori võit. See oleks sama hea kui Anett Kontaveit kutsuks välja Kati Tolmoffi sulgpallilahingule ja Anett võidaks! Aga tõenäosuslikus maailmapildis ongi ju kõik võimalik. :)

Lisa kommentaar

Email again: